Jdi na obsah Jdi na menu

Letoviska

Příspěvky

Róda

7. 6. 2011

Róda je malá a klidnější turistická oblast, která leží na severním pobřeží Korfu. Róda je původně rybářská vesnička, která se však rozrůstá a je jako stvořená na ideální rodinnou dovolenou. Návštěvníci zde mají vše jako na dlani. Je zde nádherná příroda a krásné pláže. Koupání v tomto letovisku je bezpečné i pro děti, protože moře je zde poměrně mělké.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Letoviska

Palea Perithia

7. 6. 2011

Palea Perithia je opuštěná benátská vesnice, která leží vysoko v horách, poblíž nejvyššího vrcholu Pantokrátor. Většina domů zde pochází z 15. až 17. století a od té doby se ani příliš nezměnily. Palea Perithia je jedním z nejoblíbenějších výletních míst v horách Korfu.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Letoviska

Moraitika

7. 6. 2011

Moraitika je malá pobřežní vesnice, která má přibližně 600 stálých obyvatel. Moraitika je ale trochu rušnější letovisko a to zvláště díky své oblíbenosti. Je zde rušný společenský život, mnoho nákupních zón a také spousta restaurací a barů, ve kterých se můžete snadno občerstvit. Moraitika má krásné písčité pláže, které jsou ideální pro rodiny s dětmi, protože je zde mnoho průlezek a také čisté moře. Pláže jsou lemovány řadou hotelů.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Letoviska

Koloura

7. 6. 2011

Koloura je jedno z nejkrásnějších míst na Korfu. Pláž Koloura se nachází u severovýchodního pobřeží ostrova Korfu. Koloura je také malá vesnička. Toto letovisko leží hned u hlavní cesty, která vede podél pobřeží. Koloura je spíše klidnější místo, tudíž se hodí pro rodinnou dovolenou.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Letoviska

Kavos

7. 6. 2011

 

Letovisko Kavos je velmi živé místo, které leží v nejjižnějším cípu ostrova Korfu. Je zde mnoho bujarých večírků a noční zábavy, za kterou se sjíždějí hlavně mladí lidé. Letovisko je obklopeno olivovými háji a nabízí výhled na krásné tyrkysové moře. Přes toto moře dohlédnete až na protější břehy Albánie a Řecka.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Letoviska

Kalámi

7. 6. 2011

Kalámi leží na severovýchodním pobřeží ostrova Samos. Kalámi je klidné přímořské letovisko, které jistě ocení příznivci klidu a relaxace. V tomto letovisku je nádherná malebná krajina, která přímo vybízí k dlouhým romantickým procházkám. Pláže v Kalámi jsou také klidné a písčité, takže si na nich každý odpočine a odreaguje se.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Letoviska

Dasiá

7. 6. 2011

Dasiá nebo také Dassia se řadí mezi rušnější letoviska, která jistě ocení ti, kteří milují noční život a dobrou zábavu a také sport. Letovisko Dasiá se nachází na zeleném východním pobřeží ostrova Korfu. Dasiá nabízí širokou škálu služeb v oblasti pohostinství, zábavy a sportu. Najdete zde mnoho hotelů, barů a restaurací i obchodů, ve kterých si můžete zakoupit nějaké suvenýry. Pláže jsou dlouhé a rovné. Některé části pláže jsou i vydlážděné, takže je tohle místo ideálním i pro handicapované

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Letoviska

Benitses

7. 6. 2011

Bentses je letovisko, které leží na zeleném východním pobřeží ostrova Korfu. Benitses leží zhruba 12 kilometrů jižně od hlavního města. Benitses se řadí spíše mezi klidnější letoviska. Původně bylo Benitses zaměřeno na rybolov, ostatně jako většina vesnic. Hlavní pláž v tomto letovisku tvoří hlavně oblázky a kamínky. Voda je obzvlášť čistá a průzračná, takže je vhodná i na koupání pro děti.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Letoviska

Sidari

7. 6. 2011

Letovisko Sidari je jedním z oblíbených turistických center na severním pobřeží ostrova Korfu. Sidari je obklopeno zelenými kopci a zlatobílými skalami. Letovisko Sidari leží v malebné mořské zátoce. Jsou zde celkem tři pláže. Všechny jsou písčité. Voda je mělká, takže se hodí i pro neplavce a malé děti. Je zde mnoho barů, restaurací a obchodů, ve kterých si můžete koupit různé suvenýry.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Letoviska

Paleokastritsa

7. 6. 2011

Paleokastritsa se řadí mezi jedny z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších míst na Korfu. Nachází se na západním pobřeží ostrova. Paleokastritsa je proslulá především svým členitým pobřežím, zálivy, krásnými plážemi a skalisky. Protože je tohle místo velmi oblíbené, tak je také rušnější. Paleokastritsa má oblázkové krásné pláže. Na hlavní pláži bývá hodně lidí a to hlavně v sezóně.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Letoviska